IX Zakończenie wakacji nad zalewem

Serdecznie zapraszamy do udziału w spotkaniu integracyjno-sportowym „IX Zakończenie wakacji nad Zalewem”, które odbędzie się w niedzielę 28 sierpnia 2016 roku w restauracji „Bosman” nad Zalewem Zemborzyckim w Lublinie (ul. Krężnicka 6).

Program imprezy:

  • 15:30 – przyjazd uczestników i zapisy do wyścigu;
  • 16:00 – oficjalne rozpoczęcie imprezy i start wyścigu;
  • 17:30 – obiad;
  • 18:15 – koncert muzyczny;
  • 18:45 – rozdanie nagród zwycięzcom wyścigu, upominków uczestnikom imprezy, poczęstunek;
  • 21:00 – zakończenie imprezy.

Głównym i obowiązkowym punktem spotkania jest wyścig (regulamin wyścigu w załączniku). W spotkaniu mogą wziąć udział osoby niepełnosprawne poruszające się na wózkach inwalidzkich oraz członkowie ich rodzin zamieszkałe na terenie województwa Lubelskiego.

Osoby chcące wziąć udział w spotkaniu, prosimy o zgłaszanie się do dnia 26.08.2016 r. drogą elektroniczną na adres e-mail: biuro@gar.lublin.pl lub osobiście do członków Zarządu Stowarzyszenia.

Zgłaszając udział w imprezie prosimy podać: imię i nazwisko uczestnika, PESEL oraz dokładny adres zamieszkania (ulica, miejscowość, kod pocztowy, powiat).

W razie pytań prosimy o kontakt telefoniczny – 661 605 059 lub za pośrednictwem e-mail biuro@gar.lublin.pl.

W imieniu organizatorów – Artur Jurek
Przewodniczący Stowarzyszenia GAR RG RL


Organizatorami imprezy jest Stowarzyszenie Grupa Aktywnej Rehabilitacji, a swojego wsparcia udzielają: Województwo Lubelskie za pośrednictwem Regionalnego Ośrodka Polityki Społecznej w Lublinie, Pofam-Poznań Sp. z o.o., Sunrise Medical Poland Sp. z o.o.

Występ muzyczny przygotują uczniowie Społecznej Szkoły Muzycznej w Lubartowie oraz Ogólnokształcącej Szkoły Muzycznej w Lublinie pod kierunkiem pana Marcina Bronisza.


REGULAMIN WYŚCIGU NA WÓZKACH
ZORGANIZOWANEGO W RAMACH IMPREZY INTEGRACYJNO-SPORTOWEJ
„VII ZAKOŃCZENIE WAKACJI NAD ZALEWEM”
LUBLIN 31.08.2014 R.

  1. Organizatorem wyścigu jest Zarząd Stowarzyszenia Grupa Aktywnej Rehabilitacji Rekryteringsgruppen – Region Lubelski.
  2. W wyścigu klasyfikowane są wyłącznie osoby z trwałą niepełnosprawnością narządów ruchu oraz chodzący pełnosprawni członkowie ich rodzin (dzieci, małżonkowie, rodzice, prawni opiekunowie) zamieszkujące na terenie województwa Lubelskiego.
  3. Dopuszcza się uczestnictwo osób z inną niepełnosprawnością, lecz nie będą one klasyfikowane w wyścigu w żadnej kategorii startowej, chyba, że zostaną zakwalifikowane do kategorii osób sprawnych.
  4. Obowiązuje podział zawodników na 6 kategorii startowych:
    • paraplegia kobiet
    • tetraplegia kobiet
    • paraplegia mężczyzn
    • tetraplegia mężczyzn
    • dzieci do lat 16 (dziewczynki i chłopcy jako jedna grupa startowa)
    • członkowie rodzin osób niepełnosprawnych startujących w jednej z powyższych kategorii.
  5. Organizator zastrzega sobie prawo samodzielnego kwalifikowania zawodników do określonej kategorii startowej na podstawie obserwacji zawodnika i posiadanej wiedzy.
  6. W wyścigu osób niepełnosprawnych klasyfikowane będą tylko osoby startujące na wózkach służących do codziennego poruszania się. Wózki nie mogą posiadać przeróbek ani dodatkowych elementów wpływających na ich parametry jezdne.
  7. Do udziału w wyścigu dopuszcza się osoby na wózkach sportowych, nie będą one jednak klasyfikowane w żadnej kategorii startowej.
  8. Uczestnicy wyścigu zakwalifikowani do kategorii: tetraplegia kobiet, tetraplegia mężczyzn, dzieci oraz członkowie rodzin osób niepełnosprawnych wyznaczoną trasę pokonują dwukrotnie (łącznie około 3 km). Uczestnicy zakwalifikowani do kategorii: paraplegia kobiet i paraplegia mężczyzn wyznaczoną trasę pokonują trzykrotnie (łącznie około 4,5 km).
  9. Obowiązuje samodzielne pokonanie trasy wyścigu. Osoby korzystające z pomocy osób drugich nie będą brane pod uwagę w klasyfikacji końcowej. W celu uniknięcia nieporozumień przy klasyfikacji końcowej zawodników nie będą brane pod uwagę również osoby, które pokonały trasę wyścigu z osobami asystującymi (zapis ten nie dotyczy dzieci).
  10. O zajęciu miejsca w poszczególnych kategoriach decyduje kolejność samodzielnego dotarcia na metę.
  11. Uczestnicy wyścigu nie mogą posiadać przeciwwskazań do wysiłku fizycznego. Organizator nie ponosi odpowiedzialności za wydarzenia wynikające z faktu podjęcia wysiłku związanego ze startem w wyścigu mimo przeciwwskazań.
  12. Uczestnicy zobowiązani są do stosowania się do wytycznych przekazanych przed startem, dotyczących sposobu zachowania się na trasie wyścigu oraz uwag przekazywanych w trakcie wyścigu przez osoby obstawiające trasę i policję.
  13. We wszystkich kwestiach spornych ostateczną decyzję podejmuje organizator wyścigu.
  14. Zgłoszenie się do wyścigu oznacza akceptację niniejszego regulaminu.